CONCURSUL JUDEȚEAN ”SORIN SĂILEANU” -19.05.2017 REZULTATE ÎNAINTE DE CONTESTAȚII

NR.CRT. UNITATEA ȘCOLARĂ SUB.I SUB.II SUB.III SUB.IV TOTAL
1 COLEGIUL NAŢIONAL „IENĀCHIŢĀ VĀCĀRESCU” TȂRGOVIŞTE 7 10 2 7 26
2 COLEGIUL NAȚIONAL ”NICOLAE TITULESCU”, PUCIOASA 4 3 2 2 11
3 COLEGIUL NATIONAL „VLADIMIR STREINU” GĂEȘTI 4 6 2 2 14
4 COLEGIUL NAȚIONAL „CONSTANTIN CARABELLA” TÂRGOVIȘTE 4 4 2 2 12
5 COLEGIUL NAȚIONAL ”I.L.CARAGIALE”, MORENI 6 6 2 2 16
6 LICEUL TEORETIC ”I.C.VISSARION”, TITU 2 1 1 2 6
PREȘEDINTE, DIRECTOR,
PROF. ERCULESCU LAURA PROF.PÎRVULESCU DANA- CODRUȚA

CONCURSUL JUDEȚEAN „CĂLIN BURDUȘEL” REZULTATE – ÎNAINTE DE CONTESTAȚII 19.05.2017

NR.CRT. UNITATEA ȘCOLARĂ SUB.I SUB.II SUB.III SUB.IV TOTAL
1 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DIACONU CORESI” FIENI 10 10 9 8 37
2 COLEGIUL NAŢIONAL „IENĀCHIŢĀ VĀCĀRESCU” TȂRGOVIŞTE 10 10 4 2 26
3 COLEGIUL NATIONAL „VLADIMIR STREINU” GĂEȘTI 6 10 10 3 29
4 ȘCOALA GIMNAZIALĂ  ”CORESI ” TÂRGOVIȘTE 10 10 7 8 35
5 ȘCOALA  GIMNAZIALA PICTOR NICOLAE GRIGORESCU, TITU 10 3 7 3 23
6 ȘCOALA GIMNAZIALA ,,SERBAN CIOCULESCU’’, GĂEȘTI 10 3 7 3 23
7 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI VITEAZUL” TÂRGOVISTE 7 1 4 1 13
8 SCOALA GIMNAZIALA „MIHAI VITEAZUL” PUCIOASA 10 1 7 2 20
9 ȘCOALA GIMNAZILA NR.4 „E.D.CANTACUZINO”- PUCIOASA 3 1 4 2 10
10 COLEGIUL NAȚIONAL „CONSTANTIN CARABELLA” TÂRGOVIȘTE 10 2 2 1 15
11 COLEGIUL NAȚIONAL ”I.L.CARAGIALE”, MORENI 6 1 3 1 11
PREȘEDINTE, DIRECTOR,
PROF. ERCULESCU LAURA PROF.PÎRVULESCU DANA-CODRUȚA

5 MEDALII DE BRONZ LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ

Delegația județului Dâmbovița se întoarce victorioasă de la a 68-a  ediție a Olimpiadei Naționale de Matematică -Timișoara 19-23 aprilie  2017 , obținând 5 medalii de bronz după cum urmează:

LECOIU RADU (6)   ,PASCALE ANDREI (10) , ZAMAN IOANA (12) de la Colegiul Național,,Ienachiță Văcărescu” Târgoviște, ALDICĂ MIRUNA (8) de la Școala Gimnazială,,Diaconu Coresi” Fieni, și NICHITA RADU (11) de la Colegiul Național,,Nicolae Titulescu” Pucioasa.

Felicităm deopotrivă si pe ceilalți 6 componenți ai lotului dâmbovițean BÂRLOG ANDREI(5) Ș.G. ,,Coresi” Târgoviște,COSTEA DARIA IOANA(6)C.N. ,,Vladimir Streinu ” Găești,RADU ANDREI LAURENȚIU(7)Ș.G. ,,Șerban Cioculescu”  Găești,ZĂHĂRĂCHESCU MIHAI(8) Ș.G. ,,Coresi” Târgoviște,MIHĂILESCU IOANA (9) C.N. ,, Ienachiță Văcărescu” Târgoviște,DRAGOMIR ALEXANDRA(10) C.N. ,, Ienachiță Văcărescu” Târgoviște pentru performanța de a se califica la cea mai prestigioasă competiție școlară de matematică din țară și îi asigurăm  de tot sprijinul nostru pentru a obține  rezultate cât mai bune în viitor.

Delegațiile județului nostru au fost însoțite de doamna TURCU IULIANA de la C.N. ,,Vladimir Streinu ” Găești și de domnul TURCU ADRIAN de la Ș.G. ,,Șerban Cioculescu”  Găești.

REZULTATE FINALE OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ-ETAPA JUDEȚEANĂ- DÂMBOVIȚA 2017

REZULTATELE FINALE ALE ETAPEI JUDEȚENE A OLIMPIADEI NAȚIONALE DE MATEMATICĂ -18 MARTIE 2017 S-AU DEFINITIVAT ȘI ÎN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA

FELICITARI TUTUROR PARTICIPANTILOR, PROFESORILOR, PARINȚILOR SI MULT SUCCES CELOR 11 ELEVI CE NE VOR REPREZENTA LA ETAPA FINALA CE SE VA DESFAȘURA LA TIMIȘOARA ÎN PERIOADA 19-23 APRILIE 2017!

 

NR.CRT NUMELE SI PRENUMELE CLS SCOALA DE PROVENIENTA SUB I SUB II SUB III SUB IV TOTAL
1 BIRLOG ANDREI  5 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORESI 7 7 2 1 17 Premiul I Calificat Etapa Finala
2 TUDOR ANDREI RĂZVAN 5 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 4 3 7 1 15

Premiul II

3 SAILEANU RAZVAN GEORGE 5 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 5 2 6 0 13 Mentiune
4 PĂUNA ALEXANDRU MIHAI 5 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 5 3 3 0 11 Mentiune
5 LIXANDRU REBECA MARIA 5 C.N. CONSTANTIN CANTACUZINO TARGOVISTE 4 3,5 1 0 8,Mentiune
6 MIHAILESCU TEODORA MARIA 5 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 MORENI 3 0 2 1 6 Mentiune
7 BADEA RARES 5 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORESI 4 1 0 0 5
8 CONSTANTINESCU DANIEL 5 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORESI 3 1 1 0 5
9 STOICA CRISTINA 5 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ȘERBAN CIOCULESCU GĂEȘTI 3 0 1 1 5
10 ALEXANDRU VLAD 5 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORESI 0 2 1 1 4
11 BĂLAȘA RAREȘ IOAN 5 COLEGIUL NATIONAL CONSTANTIN CARABELLA 4 0 0 0 4
12 PUȘCARU ANTONIO 5 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ” Pictor N. Grigorescu” TITU 3 1 0 0 4
13 MINOI MARINA ELENA 5 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 0 1 2 0 3
14 OPREA MARIA  ANTONIA 5 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ȘERBAN CIOCULESCU GĂEȘTI 1 0 1 0 2
15 DODU DIANA CRISTINA 5 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ” Pictor N. Grigorescu” TITU 0 0 0 1 1
16 MANDA CLAUDIU CRISTIAN 5 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ” Pictor N. Grigorescu” TITU 0 0 0 0 0
17 NIȚESCU ANDREEA 5 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 0 0 0 0 0
NR.CRT NUMELE SI PRENUMELE CLS SCOALA DE PROVENIENTA SUB I SUB II SUB III SUB IV TOTAL
1 LECOIU RADU 6 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 6 7 7 3 23 Premiul I Calificat Etapa Finala
2 COSTEA DARIA IOANA 6 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU”  7 7 3 5 22 Premiul II Calificat Etapa Finala
3 NEAMȚU MIHAI ALEXANDRU 6 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 6 5 3 3 17  Premiul III
4 IORGA ALEXANDRU 6 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ” Pictor N. Grigorescu” TITU 7 6 0 3 16 

Mentiune
5 ŢICLEA   DAN-ANDREI 6 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”Diaconu Coresi ”- FIENI 0 4 3 5 12 

Mentiune
6 TOMESCU TEODORA 6 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORESI 0 4 3 5 12 

Mentiune
7 LUPU ANA MARIA RALUCA 6 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 7 4 0 1 12 

Mentiune
8 BADEA ANDREEA BIANCA 6 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 0 4 3 3 10 

Mentiune
9 DIMA CRISTIAN 6 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 2 4 3 0

Mentiune
10 COSTESCU NICOLAS 6 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 0 6 3 0

Mentiune
11 NICA DANIEL RARES 6 SC. GIM. „ELENA DONICI CANTACUZINO” PUCIOASA 0 7 0 0 7
12 ION CRISTINA GABRIELA 6 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 0 3 0 4 7
13 COSTESCU IOANA MARIA 6 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 0 4 0 3 7
14 ANDREESCU IULIA MIHAELA 6 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 0 7 0 0 7
15 VOICU ALEXANDRU 6 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORESI 0 3 0 3 6
16 POPESCU SARA 6 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 0 3 3 0 6
17 MANITI VLAD 6 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORESI 0 2 0 4 6
18 MARIN ALIN ALEXANDRU 6 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 0 4 0 1 5
19 BANICA HORIA 6 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORESI 0 0 2 3 5
20 MANOLE MEDEEA 6 C.N.”I.L.CARAGIALE” MORENI 0 4 0 0 4
21 IORDACHE BIANCA ADRIANA 6 SCOALA GIMNAZIALĂ MATEI BASARAB TÂRGOVIȘTE 0 4 0 0 4
22 GROZOIU ȘTEFANIA 6 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 0 3 1 0 4
23 FORANSBERGER TEODOR 6 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORESI 0 4 0 0 4
24 BRATU PATRICIA 6 C.N.”I.L.CARAGIALE” MORENI 0 2 0 2 4
25 VARLAN DARIA 6 C.N. CONSTANTIN CANTACUZINO TARGOVISTE 0 3 0 0 3
26 TĂNASE ȘTEFAN 6 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 0 3 0 0 3
27 MILEA ROBERT 6 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORESI 0 2 0 1 3
28 BARBU ROBERT 6 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORESI 0 3 0 0 3
29 BADOIU MIRUNA 6 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORESI 0 1 0 2 3
30 CIOCĂU INA 6 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 0 2 0 0 2
31 GHERGHICEANU ALEXANDRU BOGDAN 6 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 0 0 0 0 0

 

NR.CRT NUMELE SI PRENUMELE CLS SCOALA DE PROVENIENTA SUB I SUB II SUB III SUB IV TOTAL
1 RADU ANDREI LAURENȚIU 7 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ȘERBAN CIOCULESCU GĂEȘTI 7 7 7 2,5 23,5 Premiul I Calificat Etapa Finala
2 BOGDAN ANA MARIA IULIA 7 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ȘERBAN CIOCULESCU GĂEȘTI 7 7 3 5,5 22,5 

Premiul II

3 ENE COSMIN 7 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 7 5 4 2 18

Premiul III

4 MIHAI ALEXIA 7 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORESI 2 2 7 7 18 

Premiul III

5 BARBU ANDREI CRISTIAN 7 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ” Pictor N. Grigorescu” TITU 2 3 7 5 17 Mentiune
6 ANGELESCU DENISA 7 ŞCOALA GIMNAZIALĂ RADU CEL MARE GĂEȘTI 2 2 7 3,5 14,5 Mentiune
7 OPINCĂ ANDREI 7 SCOALA GIMNAZIALA “ION CIORANESCU” MOROENI 1 3 7 2 13 Mentiune
8 CHIVU ROBERT 7 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORESI 0 3 1 7 11 Mentiune
9 COMEAGA ANA MARIA 7 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 MORENI 7 1 1 1 10 Mentiune
10 SAMOILĂ E. VLAD ANDREI 7 SCOALA GIMNAZIALA ,,T. VLADIMIRESCU” 1 1 7 0 9 Mentiune
11 BĂRĂITANU RALEA TUDOR 7 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 0 2 4 2 8
12 MARIN IULIAN 7 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 1 3 1 0 5
13 NECSOIU ALEXANDRU 7 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.4 MORENI 0 0 2 0 2

 

NR.CRT NUMELE SI PRENUMELE CLS SCOALA DE PROVENIENTA SUB I SUB II SUB III SUB IV TOTAL
1 ZĂHĂRĂCHESCU MIHAIL 8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORESI 6 7 6 1 20 Premiul I Calificat Etapa Finala  
2 ALDICA MARIA-MIRUNA 8 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”Diaconu Coresi ”- FIENI 7 4 4 0 15 Premiul II Calificat Etapa Finala
3 PINTOIU CRISTIANA 8 SCOALA ” MIHAI VITEAZUL” TARGOVISTE 3 1 3 3 10

Premiul III

4 CONSTANTINESCU ANDREI ALEXANDRU 8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ  „MIHAI VITEAZUL” PUCIOASA 7 0 1 1 9 Mentiune
5 GRIGORE MIHAI CĂTĂLIN 8 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 4 2 0 1 7 Mentiune
6 SOARE FLORIN RĂZVAN 8 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 1 0 3 2 6
7 DUMITRU DENISA GEORGIANA 8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ BREZOAELE 2 0 3 0 5
8 MAZILESCU MIHAI GEORGE 8 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 2 0 1 0 3
 

 

 

 

NR.CRT NUMELE SI PRENUMELE CLS SCOALA DE PROVENIENTA SUB I SUB II SUB III SUB IV TOTAL
1 MIHAILESCU IOANA 9 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 7 5 5,5 2 19,5 Premiul I Calificat Etapa Finala
2 STEFANOV SABIN 9 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 7 0 4 1 12 Mentiune
3 DUMITRU RADU ANDREI 9 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 7 0 2 2 11 Mentiune
4 CĂNUȚĂ ANDREI 9 COLEGIUL NATIONAL CONSTANTIN CARABELLA 7 0 3 0 10 Mentiune
5 PASCARU ELENA GABRIELA 9 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 4 1 3 1 9 Mentiune
6 OGESCU TEODORA MIHAELA 9 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 4 1 1 2 8 Mentiune
7 MUSTATA ANCA ELENA 9 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 4 0 0 2 6
8 PÎRVU ȘTEFANIA 9 LICEUL TEORETIC  I. C.Vissarion TITU 4 0 1 1 6
9 COSTICA MIHAI 9 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 2 0 1 2 5
10 TUDOSE GEORGE STEFAN 9 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 1 0 2,5 1 4,5
11 DUMITRU DARIA IOANA 9 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 1 0 1 2 4
12 NICOLAE SOFIA MARIA 9 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 2 0 0 2 4
13 MIHALACHE ȘTEFAN 9 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 0 0 1,5 2 3,5
14 MIHAILA ELENA RALUCA 9 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 0 0 2 1 3
15 STAICU CLAUDIU 9 COLEGIUL NATIONAL CONSTANTIN CARABELLA 0 0 2 1 3
16 RĂDULESCU SORINA 9 C.N.”I.L.CARAGIALE” MORENI 1 0 0 1 2
17 ZAMFIR DENISA 9 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 0 0 0,5 1 1,5
18 COZMA ANCA 9 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 0 1 0 0 1
19 LEAFU STEFANIA 9 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 0 0 0 1 1

 

 

NR.CRT NUMELE SI PRENUMELE CLS SCOALA DE PROVENIENTA SUB I SUB II SUB III SUB IV TOTAL
1 DRAGOMIR ALEXANDRA ELENA 10 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 7 7 7 7 28 Premiul I Calificat Etapa Finala  
2 PASCALE GEORGE ANDREI 10 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 7 7 7 7 28 Premiul I Calificat Etapa Finala
3 SAVU IOAN DANIEL 10 COLEGIUL NAȚIONAL  I. L.  CARAGIALE  MORENI 7 6 7 7 27 

Premiul II

4 ANTOFIE BIANCA 10 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 7 7 5 4 23 

Premiul III

5 URECHE ANA MARIA CRISTINA 10 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 7 2 5 7 21 Mentiune
6 MATEESCU SORIN GABRIEL 10 COLEGIUL NATIONAL CONSTANTIN CARABELLA 5 2 4 3,5 14,5 Mentiune
7 BADEA ANA MARIA 10 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 2 5 2 0 9 Mentiune
8 RADU COSMIN 10 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 2,5 2 1 3 8,5 Mentiune
9 POLIZACHE ANDRADA 10 LICEUL TEORETIC  I. C.Vissarion TITU 0 4 1 0 5
10 NITU ANDREEA  ELENA 10 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 0 2 1 1,5 4,5
11 CRISTEA FLORIN 10 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 0,5 1 1 0,5 3

 

 

NR.CRT NUMELE SI PRENUMELE CLS SCOALA DE PROVENIENTA SUB I SUB II SUB III SUB IV TOTAL
1 NICHITA RADU 11 C.N. ”N. Titulescu” PUCIOASA 7 3 5 1 16 Premiul I Calificat Etapa Finala
2 ZAMFIRESCU MIHAIL IOAN 11 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 5 2 4 0 11  Mentiune
3 NICOLAE BIANCA 11 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 4 0 3 1 8 Mentiune
4 LITESCU ALEXANDRU 11 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 3 0 2 2 7 Mentiune
5 CALIN ANDREI 11 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 3 0 1 1 5
6 ION LUMINITA 11 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 3 0 2 0 5
7 VLADESCU ALEXANDRA 11 C.N.”I.L.CARAGIALE” MORENI 2 0 2 1 5
8 SANDU DANIELA 11 COLEGIUL NATIONAL ”VLADIMIR STREINU” 0 0 3 1 4
9 SALA ALBERTO 11 C.N. ”N. Titulescu” PUCIOASA 1 0 2 0 3
10 FLOREA ANA MARIA 11 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 0 0 2 0 2

 

NR.CRT NUMELE SI PRENUMELE CLS SCOALA DE PROVENIENTA SUB I SUB II SUB III SUB IV TOTAL
1 ZAMAN IOANA 12 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 7 7 2 7 23 Premiul I Calificat Etapa Finala
2 ARGINT DRAGOS IULIAN 12 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 3 1 0 4 8 Mentiune
3 BRANESCU IOANA 12 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 2 2 1 0 5
4 POPA VLAD GABRIEL 12 C.N.IENACHITA VACARESCU TARGOVISTE 3 1 0 0 4
5 GHEORGHE ANDREI ALEXANDRU 12 C.N. ”N. Titulescu” PUCIOASA 1 0 0 1 2

7

Adunarea Generală a Societății de Științe Matematice din România BUCURESTI-11 MARTIE 2017-PROGRAM

Adunarea Generală a Societății de Științe Matematice din România 11 MARTIE 2017

1. Propunerea și aprobarea ordinii de zi

2. Alegerea Prezidiului și a Secretariatului Adunării Generale

3. Raportul Secretariatului privind prezența delegaților la Adunarea Generală și legalitatea statutară a Adunării Generale

4. Prezentarea raportului Consiliului Director privind activitatea S.S.M.R. în perioada 25 februarie 2016 – 14 martie 2017

5. Prezentarea proiectului planului de activități pentru anul 2017

6. Raportul Comisiei de cenzori privind activitatea financiar-contabilă pentru anul 2016

7. Prezentarea proiectului de buget pentru anul 2017

8. Rapoartele de activitate ale filialelor Olt, Timis si Brasov.

9. Propunerea privind infiintarea filialei Ilfov.

10. Raport privind publicatiile Bulletin Matematique si Didactica Matematica.

11. Pregătirea Conferintei romano-germane.

12. Probleme organizatorice legate de desfasurarea OIM 2018 Cluj

13. Diverse: cotizatia de membru pe 2017, inmanarea diplomelor de excelenta, etc.

14. Discuții

15. Aprobarea documentelor prez

EVENIMENTE MATEMATICE 2017